ابزارانفارسیانگلیسی
تلگرام03136411197
اینستاگرام

زیمنس
Siemens

شرکت چند ملیتی مهندسی زیمنس که مقر آن در مونیخ، آلمان است از بزرگترین شرکتهای اروپا تولید کننده تجهیزات و ابزار الکترونیک و برق صنعتی و همچنین ابزار دقیق میباشد . شرکت زیمنس از معتبرترین نام های در صنعت ایران از دیرباز بوده است و با تولیدات متنوعی که در زمینه های مختلف از جمله برق صنعتی و خصوصا PLC و همچنین ابزار دقیق داشته است سهم بسیاری در تجهیز صنایع بزرگ کشور دارد در ادامه به مختصری از تاریخ پیدایش شرکت زیمنس در سالهای 1847 تا 1901 اشاره گردیده است :

زیمنس و هسکل توسط ورنر فون در 12 اکتبر سال 1847 تاسیس شد. اختراع او استفاده از یک سوزن برای اشاره بر حروف متوالی به جای استفاده از کد مورس در تلگراف بود . این شرکت، پس از آن به نام TelegraphenTelegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske نامید شده و اولین کارگاه آموزشی خود را در تاریخ 12 اکتبر افتتاح کرد .

در سال 1848، این شرکت اولین خط تلگراف در فاصله زیادی حدود 500 کیلومتر از برلین تا فرانکفورت کشید. در سال 1850، برادر جوانتر موسس، کارل ویلهلم زیمنس آغاز به معرفی شرکت در لندن کرد . در 1850، شرکت در ساخت شبکه تلگراف فاصله طولانی در روسیه درگیر شد. در سال 1855، شعبه شرکت به رهبری برادر دیگر، کارل هاینریش فون زیمنس، در سنت پترزبورگ روسیه افتتاح گردید . در سال 1867، زیمنس خط تلگراف هند و اروپا (کلکته به لندن) را کامل کرد . در سال 1881، یک دینام AC زیمنس توسط watermill برای اولین روشنایی الکتریکی خیابان جهان در شهر Godalming، بریتانیا مورد استفاده قرار گرفت. این شرکت به تولید انواع متنوع لامپ قطار الکتریکی به رشد خود ادامه داد . در سال 1890، موسس بازنشسته شد و به شرکت به برادرش کارل و پسران آرنولد و ویلهلم واگذار کرد .

در حال حاضر زیمنس ارائه دهنده طیف گسترده ای از مهندسی الکترونیک و محصولات مرتبط با آن است که این محصولات آن را می توان به صورت عمده میتوان به دسته های زیر تقسیم می شوند:

محصولات مربوط به ساختمان ، درایو ها، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق ، محصولات مرتبط با گیاه.

محصولات مربوط به انرژی و ابزار روشنایی ، تجهیزات پزشکی، حمل و نقل و تدارکات ، تجهیزات مربوط به ساختمان زیمنس شامل تجهیزات BMS و یا سیستم های اتوماسیون ساختمان ، تجهیزات ایمنی و امنیتی ساختمان . و تابلوهای ولتاژ کم از جمله ابزار حفاظتی مدار و محصولات توزیع میباشد .

محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس شامل درایوهای ، موتورها و درایوهای تسمه نقاله، پمپ و کمپرسور، موتورهای سنگین و درایو برای غلطکهای نورد فولاد، کمپرسورهای خطوط لوله نفت و گاز، اجزای مکانیکی از جمله چرخ دنده ها برای توربین های بادی و کارخانه های تولید سیمان تجهیزات اتوماسیون و سیستم ها و کنترل برای ماشین آلات صنعتی برای تولید و فرآوری آب و پردازش مواد خام .

محصولات مربوط به انرژی زیمنس شامل توربین گاز و بخار، ژنراتور، کمپرسور، توربین های بادی و دریایی، محصولات انتقال ولتاژ بالا، ترانسفورماتور قدرت، محصولات و سیستم های ولتاژ بالا و سیستم های انتقال جریان مستقیم ولتاژ متوسط اجزا و سیستم های و محصولات اتوماسیون قدرت است .

شرکت OSRAM از شرکتهای تابعه زیمنس در تولید محصولات روشنایی از جمله رشته ای، هالوژن، فلورسنت فشرده، فلورسنت، تخلیه با شدت بالا و لامپ زنون، منابع نور نیمه هادی است الکترونیکی مانند دیود ساطع نور (LED ها)، دیودهای نور دهنده آلی، قدرت بالا دیودهای لیزری، سیستم های LED و لامپ های LED، تجهیزات الکترونیکی از جمله بالاست الکترونیکی، کنترل روشنایی و سیستم های مدیریت آن است .

محصولات پزشکی زیمنس شامل سیستم های بالینی فن آوری اطلاعات، ابزار شنوایی، تجهیزات تشخیص آزمایشگاهی، تجهیزات تصویربرداری شامل آنژیوگرافی، سی تی اسکن، فلوروسکوپی، رزونانس مغناطیسی، ماموگرافی، سونوگرافی تصویربرداری مولکولی، و تجهیزات اشعه ایکس و انکولوژی تشعشع است .

ابزار حمل و نقل زیمنس و محصولات مرتبط با تدارکات شامل تجهیزات و سیستم های حمل و نقل ریلی از جمله وسایل نقلیه راه آهن برای حمل و نقل عمومی، حمل و نقل منطقه ای و از راه دور، لوکوموتیو، تجهیزات و سیستم ریلی برای برق، سیستم های کنترل مرکزی و کنترل خودکار قطار ، تجهیزات و سیستم برای ترافیک جاده از جمله تشخیص ترافیک، اطلاعات و راهنمایی، تجهیزات و سیستم های برای لجستیک فرودگاه از جمله ردیابی محموله و چمدان؛ و تجهیزات و سیستم های اتوماسیون پستی است

    محصولات پر طرفدار
ترمومتر لیزری

ترمومتر لیزری آلمانی با ترموکوپل خارجی K ابزار 1725

لول سوئیچ پره ای

کنترلر سطح/ لول سوئیچ پره ای مواد جامد و پودری مدل 1872

ترمومتر دو لیزر

ترمومتر صنعتی دو لیزر ابزار1727

رکوردر دما ترموکوپل

رکوردر دما 12 کانال ترموکوپل ابزار 1189