ابزارانفارسیانگلیسی
تلگرام03136411197
اینستاگرام

ترانسمیتر لودسل
Load cell transmitter

ترانسمیتر لودسل چیست ؟

ترانسمیتر لودسلترانسیمتر لودسل برای ارسال مقادیر اندازه گیری شده توسط لودسل به یک سیگنال استاندارد که معمولا 4 تا 20 میلی آمیر است مورد استفاده قرار میگیرد . ترانسمیتر های لودسل معمولا در مدلهای ریلی و برای نصب در تابلو مورد تولید میگردند . در مدلهای پیشرفته تر با خروجی مدباس و یا یکی از پروتکهای متعارف ارائه میگردد . به عبارت دیگر تقویت کنننده و یا ترانسمیتر لودسل معمولاً به یک دستگاه خروجی آنالوگ اشاره دارد که سیگنال میلی ولت کوچکی که از سلول(های لودسل) شما می آید را به محدوده مفیدتری مانند 0-10 ولت یا 4-20 متر تغییر می دهد. اغلب اوقات این سیگنال به یک PLC یا سیستم جمع آوری داده ارسال می شود.

انتخاب ترانسمیتر لودسل یا استرین گیج مناسب

انتخاب تقویت کننده لودسل مناسب یا ترانسمیتر لودسل ممکن است کار آسانی به نظر برسد. از آنجایی که هر ساله تجهیزات لودسل بیشتری به بازار اضافه می شود و با ویژگی های جدید، بهتر است قبل از انتخاب با یک تکنسین فروش الکترونیک لودسل صحبت کنید. انتخاب آمپر لودسل اشتباه می تواند هزینه و زمان اضافی را در طول راه اندازی و کالیبراسیون سیستم ترازو شما هزینه کند.

تقویت کننده لودسل

تقویت کننده لودسل زیر یک دستگاه ساده و آسان برای نصب و راه اندازی است که خروجی آن آنالوگ بوده و کالیبراسیون آن نسبتاً ساده است. به سادگی می‌توانید مقیاس را تخلیه کنید، تریم پات اسپن را صفر را برای خروجی 4mA تنظیم کنید، بار را اعمال کنید و خروجی میلی‌آمپر را به مقدار مطلوب تنظیم کنید. نقطه ضعف این نوع تقویت‌کننده در این است که تریم پات‌های صفر و گستره ممکن است بر خروج یکدیگر تأثیر بگذارند. گاهی اوقات ممکن است نیاز باشد که فرآیند کالیبراسیون را چندین بار تکرار کنید تا خروجی به دلخواه شما برسد. این واقعاً یک مسئله مهم نیست مگر اینکه شما چیزی مانند یک مخزن را وزن کنید که نمی‌توانید به راحتی و سریع وزن‌های آزمایشی را بر روی ترازو بگذارید

 

ترانسمیتر لودسل

ترانسمیتر لودسل

ترانسمیتر لودسلاصطلاح ترانسمیتر لود‌سل (Load Cell Transmitter) معمولاً به یک دستگاه اشاره دارد که سیگنال لودسل را به خروجی دیجیتال تبدیل می‌کند و در برنامه‌های اندازه گیری وزن‌ پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمول است که ترانسمیتر لود‌سل دارای گزینه خروجی آنالوگ و همچنین ارتباطات دیجیتال باشند. این دستگاه‌ها معمولاً به صورت دیجیتال تنظیم می‌شوند (بدون تریم‌پات‌های پیچیده) و برخی از آن‌ها دارای صفحات نمایش برای کالیبراسیون و رفع اشکال در مقیاس هستند. برخی از مدل‌ها کنترل رله را نیز دارند (توسط مقادیر تنظیم‌پذیر توسط کاربر) که ممکن است یک برنامه کنترل وزن، پر کردن بچ یا تخلیه را کنترل کند. یکی از بهترین ویژگی‌های برخی از این دستگاه ها قابلیت انجام کالیبراسیون دارد. این کار با وارد کردن مقدار mV/V مقیاس کامل لوسل(ها) که در گواهینامه کالیبراسیون load cell آن لحاظ شده است، امکان‌پذیر است. این ویژگی به ویژه برای load cell ها با ظرفیت بالا یا برنامه‌های وزن‌گیری مخازن آبگیری مفید است که امکان بارگذاری سیستم با وزن‌های معلوم وجود ندارد.

خروجی های معمول این ترانسمیتر ها :

 1. RS232 / RS485
  آنالوگ 0-10VDC یا 4-20mA
  USB
  CANopen
  DeviceNet
  CC-LINK
  Profibus DP
  Modbus/TCP
  Ethernet TCP/IP قابل مشاهده توسط مرورگر وب اینترنتی در شبکه محلی و وب جهانی
  Ethernet IP
  Profinet IO
  POWERLINK
  SERCOS III

با توجه به توضیحات داده شده برای انتخاب ترانسمیتر لودسل بایستی به موارد زیر توجه کرد :

 1. محدوده اندازه گیری ترانسمیتر لودسل
 2. نوع خروجی ترانسیمتر
 3. دقت اندازه گیری ترانسمیتر لودسل
 4. نحوه نصب
 5. در صورت لزوم پروتکل ارتباطی با شبکه ترانسمیتر لودسل

خلاصه

تقویت‌کننده آمپلی فایر یا ترانسمیتر لودسل (Load Cell Amplifier) یک دستگاه الکترونیکی است که طراحی شده است تا سیگنال تولید شده توسط لودسل ها یا استرین گیج (Load Cells) را تقویت کرده و به صورت خروجی ارائه دهد. لودسل ها وظیفه اندازه‌گیری نیروهای مکانیکی را دارند و این ترانسمیتر باعث افزایش این سیگنال‌ها می‌شود تا بتوان آن‌ها را به‌طور دقیقتر و قابل استفاده‌تری برای سیستم‌ها و دستگاه‌های کنترل و نظارت تبدیل کرد.

وظایف اصلی یک تقویت‌کننده لودسل

 1. تقویت سیگنال: افزایش قدرت سیگنال تولید شده توسط لودسل به حدی که بتواند به‌طور موثر توسط دستگاه‌های الکترونیکی دیگر خوانده شود.
 2. تقویت مقاومت نویز: حفاظت از سیگنال در برابر نویزها و اختلالات الکترونیکی که ممکن است در محیط کاری وجود داشته باشند.
 3. تنظیم و کالیبراسیون: امکان تنظیم و کالیبراسیون دستگاه برای اطمینان از دقت و صحت خروجی.
 4. ارائه خروجی مناسب: ارائه خروجی مناسب برای سیستم‌های کنترل و نظارت مانند PLC یا سیستم‌های کنترل اتوماتیک.
 5. مدیریت تنظیمات مختلف: برخی از تقویت‌کننده‌ها امکانات مختلفی مانند تنظیمات دیجیتال، انتخاب نرخ ارسال داده، یا خروجی‌های مختلف را فراهم می‌کنند.

ما پیشنهاد می‌دهیم که حتی اگر تنها به یک خروجی آنالوگ نیاز دارید، از یک ترانسمیتر دیجیتال کالیبره شده برای لودسل استفاده کنید. هزینه اضافی در قیمت اولیه خرید به راحتی قابل توجیه است زمانی که زمان نصب و کالیبراسیون را برای شما صرفه‌جویی می‌کند. یکی دیگر از مزایای آن این است که این تقویت‌کننده‌ها دارای نمایشگری هستند که می‌تواند ورودی mV را به همراه مقادیر خروجی آنالوگ نشان دهد، یا برخی از مدل‌ها می‌توانند مقدار وزن کالیبره شده را بر روی میزان نمایش دهند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که این مدل‌ها در زمان رفع اشکال بسیار آسان‌تر باشند

  محصولات پر طرفدار
ترمومتر لیزری

ترمومتر لیزری آلمانی با ترموکوپل خارجی K ابزار 1725

لول سوئیچ پره ای

کنترلر سطح/ لول سوئیچ پره ای مواد جامد و پودری مدل 1872

ترمومتر دو لیزر

ترمومتر صنعتی دو لیزر ابزار1727

رکوردر دما ترموکوپل

رکوردر دما 12 کانال ترموکوپل ابزار 1189