ابزارانفارسیانگلیسی
تلگرام03136411197
اینستاگرام
ابزار دقيق » سطح سنج » لول سوئیچ پره ای موتوری

لول سوئیچ پره ای روتاری یا موتوری
Rotary Paddle Level switch

لول سوئیچ یا کنترلر سطج پره ای روتاری بیشتر در مخازن مواد غذائی و یا تانکهای مواد جامد پودری و دانه بندی شده نظیر گرانول ، پرک و ماسه ... کاربرد دارد در این مقاله به معرفی انواع و کاربرد این کنترلرهای سطح موتوری پرداخته میشود.

عملکرد لول سوئیچ روتاری پدل

. مکانیزم این کنترلرهای سطح الکترومکانیکی است . پره فلزی که توسط موتور الکتریکی که در حالت عادی میگردد زمانی که سطح مواد به پره می رسد از حرکت پره جلوگیری میکنند و فشار ناشی از ایستادن پره باعث میشود موتور از محور خود جابجا شود و و میکروسوئیچ تعبیه شده در ترمینال هد سطح سنج را تحریک میکند و با توجه به محل نصب شده کنترل سطح خروجی متناسب به پر یا خالی بودن سطح مخزن را میدهد .به این کنترلر های سطح یا لول سوئیچ ها اصطلاحا Paddle Level Switch میگویند و در تصاویر زیر انواع آنها به نمایش در آمده است .

مکانیزم لول سوئیچ سطح پدلی در تصویر زیر آمده است. در سوئیچ سطح نوع پدل، پره‌های چرخان به وسیله یک موتور که به صورت پیوسته چرخش می‌کنند و در زمانی که این پره با ماده در تماس باشد، نیروی بیشتری نسبت به گشتاور چرخشی به پره وارد می‌شود و چرخش آن متوقف می‌شود. سوئیچ سطح چرخش را تشخیص داده، متوقف و سیگنال را ارسال می‌کند.

عملکرد لول سوئج روتاری

انواع مدلهای پدلی


کنترلر بیسیک / استاندارد
مدل فلنچی / بدون فلنچ

مدل بیسیک یا استاندراد روتاریپر کاربرد ترین مدل این لول سوئیچها مدل استاندارد مطابق شکل زیر یا شبیه به این مدل است که در پائین و یا بالای مخزن معمولا به صورت افقی قابل استفاده است و معمولا طول میله 10 سانت دارد . در برقی مدلهای طول میله تا بیست سانت هم قابل افزایش است که با توجه به شکل نصب که معمولا افقی است در صورت افزایش طول بیشتر به بلبیرینگ انتهای میله فشار آمده و موجب تخریب بلبیرینگ میگردد . در طولهای بیشتر بایستی از مدلهای اکتنشن استفاده نمود .

لول سوئیچ های آویز

که برای نصب از بالای مخازن طراحی گردیده است پره توسط یک سیم بکسل به موتور متصل است و که استفاده از این لول سوئیچ مدل بکسلی یا اکستنشن   روتاریهای را در مخازن شن و ماسه پر کاربرد میکند . وکنترلر های سطح آویز میتواند در مدلهای دنده ای و فلنجی ارائه گردد که در مدل فلنچی به جای اتصال از طریق دنده برای سهولت نصب میتوان اامکان نصب ساده و سریع را فراهم میکند .


کنترلرهای سطح کمپکت/مینی

مدل کمپکت یا مینی  روتاریبرای استفاده در بعضی ماشین آلات به صورت جمع و جور طراحی گردیده است .برای انتخاب این کنترلرهای سطح بایستی علاوه بر شکل کاربردی به اندازه دانه بندی همچنین شرایط دمائی و محیطی مواد پودری توجه داشت . تغذیه این لول سوئیچ های پدلی میتواند 24 مستقیم یا 110 و یا 220 ولت متناوب باشد .

 

 

لول سوئیچ ضد انفجار

روتاری لول سوئیچ ضد انفجاراستفاده از این کنترلر در محیطهای انفجاری و مناطق خطرناک است و معمولا با توجه به زون مورد نظر استانداره های مختلفی داریند
کنترلر سطح برای دمای بالا

از این کنترلر معمولا در شرایط دمای بالا استفاده میشود و با هیت سینکی و کولینگ المنت که در انتهای میله در نظر گرفته شده است معمولا تا 200 روتاری لول سوئیچ دما بالایا حتی 250 درجه سانتیگراد را تحمل میکنند . در صنایع سیمان و برخی صنایع که دمای بالا فاکتور اصلی و چالش بر انگیز استفاده از سطح سنج است میتوان از این نمونه استفاده نمود .

 

لول سوئیچ پدلی
    محصولات پر طرفدار
ترمومتر لیزری

ترمومتر لیزری آلمانی با ترموکوپل خارجی K ابزار 1725

لول سوئیچ پره ای

کنترلر سطح/ لول سوئیچ پره ای مواد جامد و پودری مدل 1872

ترمومتر دو لیزر

ترمومتر صنعتی دو لیزر ابزار1727

رکوردر دما ترموکوپل

رکوردر دما 12 کانال ترموکوپل ابزار 1189