ابزارانفارسیانگلیسی
تلگرام03136411197
ابزار دقيق » سطح سنج » سطح سنج اولتراسونیک
سطح سنج اولتراسونیک
Ultrasonic level meter

سطح سنجهای اولتراسونیک به روش غیر تماسی به شما امکان سطح سنجی در محیطهای انفجاری و شرایطی که محیط خورنده باشد میدهد . این سطح سنجها با ارسال پالسهای صوتی و دریافت انعکاس همان پالس و مقایسه سرعت رفت و برگشت آن با توجه به مشخص بودن سرعت صوت در محیط به راحتی و با دقت قابل توجه در حدود چندین میلیمتر میتوانند ارتفاع سطح مخازن را حتی تا طولهای 15 متر یا بیشتر اندازه گیری کنند . از دیگر مزایای استفاده از این نمونه سطح سنجها ، امکان ارسال سیگنال 4 تا 20 میلی آمپر به اتاق کنترل و جهت مانیتورینگ یا رکورد گیری میباشد . در نمونه های کامل این تجهیز خروجی سنسور به یک پانل کنترل نصب شده و از طریق این پانل که در قست پائین مخزن نصب میگردد علاوه بر ارسال خروجی جریان میتوانید خروجی های رله جهت آلارم یا کنترل و همچنین خروجی RS485 جهت ارسال اطلاعات از طریق کامپیوتر بگیرید . در انتخاب سطح سنج یا لول متر اولتراسونیک به موارد زیر توجه فرمائید .

سنسورهای اولتراسونیک برای اندازه گیری سطح مایعات و جامدات استفاده می شوند، اما برای محصولات کف آلود یا غبارآلود که امواج را مرطوب می کنند، مناسب نیستند. این سنسورها به تغییرات دما نیز حساس هستند و برای دماهای بالا و فشارهای بالا مناسب نیستند.

نصب و حذف این نوع سنسورهای آلتراسونیک آسان است و نیازی به تخلیه مخزن یا کشتی ندارد. یک مزیت دیگر این است که لرزش مافوق صوت سنسور ، تمیز کردن دائمی را تضمین می کند که به عنوان مثال از مسدود شدن سنسور به دلیل رسوبات گرد و غبار جلوگیری می کند. این سنسورها همچنین طیف وسیعی از اندازه گیری را ارائه می دهند که آنها را برای استفاده در بسیاری از برنامه ها مناسب می کند. 

  1. رنج دمائی
  2. فشار مخزن
  3. تعداد و نوع خروجی مورد نظر
  4. شرایط محیطی
  5. ارتفاع قابل اندازه گیری
  6. دقت تجهیز

محصولات پر طرفدار

ترمومتر لیزری

ترمومتر لیزری آلمانی با ترموکوپل خارجی K ابزار 1725

لول سوئیچ پره ای

کنترلر سطح/ لول سوئیچ پره ای مواد جامد و پودری مدل 1872

ترمومتر دو لیزر

ترمومتر صنعتی دو لیزر ابزار1727

رکوردر دما ترموکوپل

رکوردر دما 12 کانال ترموکوپل ابزار 1189