ابزارانفارسیانگلیسی
تلگرام03136411197
اینستاگرام
ابزار دقيق »شیر برقی » شیر برقی غبارگیر

شیر برقی غبار گیر
Dust Collector Solenoid Valve

شیر های برقی مخصوص که به صورت پالسی عمل میکنند و در غبارگیرهای کیسه ای Bag filters – جت پالس کاربرد دارند در این جا معرفی گردیده است .این نوع غبارگیرهای جهت جذب و جمع آوری ذرات گرد و غبار معلق در هوا تا حدود یک میکرون و استفاده میگردند که این ذرات توسط دستگاه مکنده مناسب و قوی جذب سیستم Bag Filters شده و سپس بوسیله فیلترهای کیسه ای جمع آوری می گردد.
این نوع سیستم در صنایع گوناگون از قبیل سیمان، گچ، آهک، چوب، آسفالت، فولاد، قند، و نساجی و بطور کلی در صنایعی که به نحوی با ذرات گرد و غبار روبرو است کاربرد موثر و چشمگیری دارند. این سیستم از اجزاء زیر تشکیل شده است

شیرهای برقی غبارگیر
شیرهای پالسی فشاری نسبتا شدید برای پاک کردن فیلتر به وسیلۀ هوای فشرده ایجاد میکنند که بدین منظور این ولوها به صورتی طراحی گردیده اند که علی رغم باز و بسته شدن سریع بتوانند فلوی زیادی را از خود عبور دهند و زمان و مقدار فلوی مصرفی هوا را نیز کاهش دهند .

سیستم کنترل شیرهای برقی غبار گیر
معمولا یک واحد کنترل کننده الکترونیکی و یا پنوماتکی وظیفه باز و بسته کردن سریع و متوالی شیرها را به عهده دارند که در بعضی برندهای به سکونسر نیز شناخته میشوند و با دقت زمان و زمانبندی باز و بسته شدن شیرهای برقی را به عهده دارند .

تنظیم کننده اختلاف فشار
این رگولاتورهای جهت با توجه به اختلاف فشار دو سر تمیز و غبار آلود فیلتر شروع به تمیز کردن فیلترها میکنند .زمانی که اختلاف فشار

رگولاتور اختلاف فشار

این رگولاتور با مقایسه اختلاف فشار بین هوای غبار آلود و تمیز در دو طرف فیلتر اطلاعات لازم برای شروع زمان تمیز کردن را میدهد .زمانی که فشار فشار فیلتر به مقدار حدی بالایی که تنظیم شده است میرسد ، رگولاتور از طریق کنترلر سیستم باعث تحریک شیرهای غبار گیر میشود . بعد از رسیدن به فشار حدی پائین فرآیند تمیز کردن متوقف میگردد . از طریق چنین کنترلی عمر فیلتر و شیرهای غبار گیر بیشتر میگردد و در حقیقت به میزان قابل توجهی از مصرف هوا و انرژی صرفه جوئی میشود .

سیستم غبارگیر
    محصولات پر طرفدار
ترمومتر لیزری

ترمومتر لیزری آلمانی با ترموکوپل خارجی K ابزار 1725

لول سوئیچ پره ای

کنترلر سطح/ لول سوئیچ پره ای مواد جامد و پودری مدل 1872

ترمومتر دو لیزر

ترمومتر صنعتی دو لیزر ابزار1727

رکوردر دما ترموکوپل

رکوردر دما 12 کانال ترموکوپل ابزار 1189