ابزارانفارسیانگلیسی
تلگرام03136411197
اینستاگرام

کنترلر دما
Temprature Controller

کنترلر دماکنترلر دما دیجیتال یک دستگاه الکترونیکی است که به صورت دیجیتال دمای محیط را اندازه‌گیری و کنترل می‌کند. این دستگاه با استفاده از میکروکنترلر، سنسور دما و یک نمایشگر، قادر به اندازه‌گیری دما و تنظیم آن به صورت دقیق است.

از ویژگی‌های مهم کنترلر دما دیجیتال می‌توان به دقت بالا، قابلیت تنظیم برای کنترل دمای محیط و نمایشگر دیجیتال برای نشان دادن دما اشاره کرد. همچنین بسیاری از مدل‌های کنترلر دما دیجیتال دارای ویژگی‌هایی مانند ذخیره دمای محیط، تایمر و قابلیت کنترل از راه دور نیز هستند.

استفاده از کنترلر دما دیجیتال در سیستم‌های گرمایشی، سردخانه‌ها، صنایع غذایی و دارویی و همچنین در دستگاه‌های الکترونیکی که نیاز به کنترل دما دارند، بسیار رایج است.

کنترلر های دما همانگونه که از نام آنها مشخص است وظیفه کنترلر دما در پروسه در دمای مشخصی که به ست پوینت تعبیر میشود را دارد . در نمونه های ساده شما یک کنترل ساده با خروجی On و Off خواهید داشت که به ترموستات شهرت دارند در نمونه های پیشرفته تر که به PID کنترلر معروف هستند امکان کنترلر دقیق تر دما را خواهید داشت . در کنترلر های PID با مشخص کردن زمان رسیدن به دمای تعیین شده ، امکان گذاشتن شرایط برای کنترلر دما در مواقع باز شدن درب کوره و ...

در زیر به پاره از موارد که در انتخاب کنترلر دما بایستی رعایت نمود اشاره گریده است :

  1. نحوه نصب
  2. نوع ورودی از نظر سنسور مانند PT100 و ترموکوپل
  3. نوع وتعداد خروحی ها
  4. داشتن خروجی کامپیوتری

 

    محصولات پر طرفدار
ترمومتر لیزری

ترمومتر لیزری آلمانی با ترموکوپل خارجی K ابزار 1725

لول سوئیچ پره ای

کنترلر سطح/ لول سوئیچ پره ای مواد جامد و پودری مدل 1872

ترمومتر دو لیزر

ترمومتر صنعتی دو لیزر ابزار1727

رکوردر دما ترموکوپل

رکوردر دما 12 کانال ترموکوپل ابزار 1189