ابزارانفارسیانگلیسی
تلگرام03136411197
اینستاگرام
اتوماسیون صنعتی »سنسور » سنسور مغناطیسی

سنسور مغناطیسی
Magnetic Switch

مقدمه


مگنت سوئیچ یک سنسور الکتریکی است که در حضور یک میدان مغناطیسی بسته یا باز می شود. به عبارت دیگر،سوئیچ تا زمانی که میدان مغناطیسی قوی وجود داشته باشد روشن می ماند و با حذف میدان باز می شود. نمونه هایی از سوئیچ های مغناطیسی عبارتند از سوئیچ های رید یا ریدرله سنسورهای هال و رله های الکترومکانیکی. ساده ترین سوئیچ ها شامل سوئیچ های پنجره مغناطیسی و سوئیچ های مغناطیسی درب است. در ادامه، در مورد کلیدهای مغناطیسی و همچنین نحوه عملکرد سوئیچ های مغناطیسی بیشتر صحبت خواهیم کرد.


انواع سوئیچ های مغناطیسی

 

سوئیچ های رید رله

سوئیچ های رید رله بسیار قابل تنظیم هستند و به میدان های مغناطیسی حساس هستند. علاوه بر این، آنها بسیار ارزان هستند. رید رله ها دارای کنتاکت هایی است که در یک محفظه مهر و موم شده قرار دارند که هوا از آن خارج می شود یا با گاز بی اثر پر می شود. این طراحی فرآیند خوردگی سطح را حذف می کند.

مکانیزم رید رله

مگنت سوئیچ هال افکت

فن آوری های رید رله و هال افکت از در طراحی مفاهیم متفاوتی استفاده می کنند. هر دو نوع سوئیچ با استفاده از یک میدان مغناطیسی خارجی کار می کنند. با این حال، هال افکت همچنان به یک مدار الکتریکی برای کارکردن و تولید سیگنال خروجی در حالت غیرفعال نیاز دارد. از طرف دیگر، سوئیچ های ریدرله برق مصرف نمی کنند و فقط در حضور میدان مغناطیسی کار می کنند. بنابراین، یک تفاوت کلیدی بین دو فناوری حسگر مغناطیسی، راندمان انرژی آنها است.

سنسور هال یا بهتر بگوییم سنسور موقعیت بر اساس اثر هال، سنسوری است که وجود میدان مغناطیسی را تشخیص داده و قدرت آن را اندازه گیری می کند. جهت انحراف الکترون ها در یک هادی عمود بر جهت میدان مغناطیسی است. در طرف های مختلف صفحه، چگالی الکترون متفاوت خواهد بود که باعث اختلاف پتانسیل می شود. توسط سنسور هال ثابت می شود.

جمع بندی اینکه سنسورهای مگنت سوئیچ زمانی که در میدان مغناطیسی قرار میگیرند عمل میکنند و خروجی آن به صورت نرمال کلوز یا اپن و در بعضی مدلهای با قابلیت ماندن در آخرین وضعیت میباشند یعنی با عبور ار کنار میدان مغناطیسی با تغییر وضعیت خواهند دارد از بسته به باز و یا بالعکس ولی بعد از دور شدن از میدان در وضعیت آخرین وضعیت خود خواهند ماند .مگنت سوئیچها مانند دیگر پراگسیمیتی سوئیچها یا سنسورهای مجاورتی در دسته Non contact و یا غیر تماسی قرار میگرند که این خاصیت باعث افزایش طول عمر و بازده مگنت سوئیچ میشود و نویزهای حاصل از لغزش قسمت های متحرک برهم ، نیز در مگنت سوئیچ ها حذف شده است .
سنسور های مغناطیسی به دلیل دارا بودن ساختار قابل اطمینان ، در محیط های آلوده صنعتی ، چرب و روغنی بخوبی عمل میکنند و به هممگنت سوئیچ شمرسالین علت در اتومبیل و کاربرد های مشابه بسیار مفید هستند . در صنعت ایران برند شمرسال یکی از برندهای مطرح در استفاده از انواع این سوئیچ ها است .

برای انتخاب سنسورهای مغناطیسی یا مگنت سوئیچ بایستی به موارد زیر توجه داشت:

 

  1. نوع خروجی
  2. باز یا بسته بودن در حالت عادی
  3. آمپر قابل تحمل
  4. داشتن یا نداشتن خود نگهدار
  5. نحوه نصب

 

    محصولات پر طرفدار
ترمومتر لیزری

ترمومتر لیزری آلمانی با ترموکوپل خارجی K ابزار 1725

لول سوئیچ پره ای

کنترلر سطح/ لول سوئیچ پره ای مواد جامد و پودری مدل 1872

ترمومتر دو لیزر

ترمومتر صنعتی دو لیزر ابزار1727

رکوردر دما ترموکوپل

رکوردر دما 12 کانال ترموکوپل ابزار 1189