ابزارانفارسیانگلیسی
تلگرام03136411197
اینستاگرام

استفاده از مولتی فانکشن کالیراتور

استفاده از کالیبرایتور فرایند چند منظوره یا مولتی فانکشن
مزایای کالیبراتور مولتی فانکشن در توانایی آنها در خواندن و سورس شدن آنها برای سیگنال های مختلف ورودی و خروجی مانند ولتاژ ، جریان ، فرکانس و مقاومت است. از آنجایی که این سیگنال ها فرآیندهای صنعتی بسیار رایج هستند ، با این توانایی مولتی فانکشن کالیبراتور برای کالیبراسیون بیشتر ابزار دقیق در پروسه های صنعتی مناسب هستند .
روش دقیق کالیبراسیون بستگی به نوع ابزاردقیق دارد که کالیبره میشود . برای برخی از ابزارها مانند نمایشگرها و کنترل کننده ها از کالیبراتور به عنوان منبع (سورس) برای شبیه سازی سیگنال استفاده می شود که توسط واحد مورد کالیبره خوانده می شود. از آنجا که سیگنال ارسال شده توسط کالیراتور از دقت مشخصی برخوردار است ، هرگونه اختلاف میتواند خطایی در واحد مورد آزمایش باشد. واحد مورد آزمایش با توجه به خطا می تواند تنظیم شود تا مقدار صحیح را نشان دهد.
از طرف دیگر سنسورها و فرستنده ها می توانند در شرایط آزمایش قرار بگیرند - مثلاً یک سنسور فشار که از طریق پمپ دستی به آن فشار وارد میشود و کالیبراتور چند منظوره برای خواندن سیگنال ارسال شده در آن شرایط مورد استفاده قرار میگیرد. مجدداً با مقایسه بین فشار وارد شده و سیگنالی که توسط سنسور فرستاده می شود ، به راحتی خطا و یا صحت دستگاه تعیین می شود.
غالباً ، استفاده از کالیبراتور مولتی فانکشن برای به طور مثال فشار لوازم بیشتری نسبت به کالیبراسیون با تست لود یا دد ویت تستر دارد . مثلا شما ممکن است به ماژول های آزمایش یا لوازم جانبی دیگری مانند پمپ دستی (برای سنسور یا ترانسمیترهای فشار )نیاز دارد.
مثالهایی از کاربرد کالیبراتور در انواع مختلف سیگنال:

ولتاژ: سیگنال های ولتاژ در فرایند ها و پروسه های صنعتی بسیار رایج هستند. سیگنال های ولتاژی در فشارسنجی ، سطح سنجی، تجهیزات اندازه گیری کیفیت آب ، رطوبت ، هوا و بسیاری از کاربردهای دیگر یافت می شوند.
جریان: مانند ولتاژ ، سیگنال جریان بسیار متداول است. سیگنال جریان همچنین برای لوپ های جریانی که در طیف گسترده ای از کاربردهای مختلف پروسه های صنعتی ، رکوردهای و... مورد استفاده است .
فرکانس: سیگنال های فرکانس اغلب در مواردی که از خروجی پالس استفاده می کنند کاربرد دارند .این شامل کنتورها و جریان سنج یا فلومترها موارد متعدد دیگر است.
مقاومت: سیگنال های مقاومت معمولاً در کاربردهای دما شامل RTD و ترمیستور مورد استفاده قرار میگیرند .

مواردی که باید هنگام انتخاب مولتی فانکشن کالیبراتور در نظر بگیرید:
در مرحله اول باید دید چه نوع سیگنالی با استفاده از کالیبراتور مورد نظر قرار است کالیبره شود؟ تجهیزات تحت آزمایش چه پارامترهای اندازه گیری دارند؟
کالیبراسیون کجا انجام می شود؟ آزمایشگاه؟ یا در محل کار تجهیز؟
چه سطحی دقت لازم است؟
آیا پروتکل های ارتباطی صنعتی مورد نیاز است؟
در صورت وجود چه نوع آداپتورو رابطی برای اتصال واحد مورد آزمایش به کالیبراتورلازم است؟
آیا گواهی کالیبراسیون لازم است؟ در صورت مثبت بودن جواب باید دید کدام یک از گواهی ها مورد نظر است .