ابزارانفارسیانگلیسی
تلگرام03136411197
اینستاگرام
اتوماسیون صنعتی » عمل کننده » اکچویتور برقی

اکچویتور برقی
Electrical Actuator

اکچویتورهای ‌ الکتریکی دستگاه‌هایی هستند که قادر به ایجاد حرکت برای جابجائی بار یا عملی که در آن نیرویی استفاده میشود که معمولا از موتور الکتریکی استفاده می‌کنند.برای مثال به شکل زیر نگاه کنید .

اکچویتور برقی

یک موتور الکتریکی با چرخش اسپیندل یا روتور حرکت چرخشی ایجاد می کند. اسپیندل موتور مستقیماً از طریق محور اکچویتور به یک پیچ مارپیچ متصل می شود که به نوبه خود در یک مهره بال اسکرو می چرخد. همانطور که اسپیندل می چرخد، مهره بال اسکرو در امتداد پیچ ​​مارپیچ به جلو یا عقب رانده می شود. یک میله پیستون توخالی به مهره ساچمه‌اسکرو متصل می‌شود و این حرکت خطی را از اکچویتور خطی یا درون اکچویتور خطی ایجاد می‌کند، زیرا موتور در جهت عقربه‌های ساعت یا خلاف جهت عقربه‌های ساعت می‌چرخد. موتور توسط یک درایو الکتریکی کنترل می شود که اجازه می دهد تا سرعت چرخش و در نتیجه سرعت خطی اکچویتور تغییر کند. مکانیزم بازخورد اطلاعات موقعیتی را می دهد و اکچویتور خطی را می توان طوری برنامه ریزی کرد که به یک موقعیت خاص حرکت کند، متوقف شود و سپس حرکت کند یا به موقعیت استراحت خود بازگردد. قدرت موتور گشتاور تولید شده و در نتیجه نیرویی که می تواند از طریق اکچویتور به حرکت مفید وارد شود را تعیین می کند.

روش انتخاب اکچویتور برقی

اکچویتور برای کاربردهایی که نیاز به نیرو دارد مورد نیاز خواهد بود. در یک اکچویتور خطی پنوماتیکی نیرو با فشار وارد بر سطح پیستون ایجاد می شود. در اکچویتور های الکتریکی، نیرو از قابلیت گشتاور موتور ایجاد می شود. باری که باید جابجا شود، نیروی اصطکاکی یک سطح و زاویه ارتفاع یا انحراف بار، همگی پارامترهای مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. برای اکچویتور های پنوماتیکی، بار برای حرکت در فاصله معینی لازم است که حرکت اکچویتور را تعیین می کند. همین امر در مورد یک اکچویتور الکتریکی با برخی تفاوت های ظریف صادق است. برای محافظت در برابر بیش از حد، استروک "قابل استفاده" حداکثر استروک کمتر از چهار برابر گام پیچ مارپیچ است. یک اکچویتور الکتریکی ممکن است برای تعدادی موقعیت استفاده شود. بنابراین استروک مورد نیاز باید کل حرکت را در نظر بگیرد. گام‌های پیچ مختلف بسته به سوراخ در دسترس هستند که به ترکیب اجزا اجازه می‌دهند بسیاری از الزامات کاربردی را برآورده کنند. همچنین در نظر گرفتن اینکه چه زمانی یک اکچویتور الکتریکی به یک محرک پنوماتیکی ارجحیت دارد نیز مفید است. در شرایطی که منبع هوای فشرده در دسترس نیست، برق تنها جایگزین است (اگر راه حل های هیدرولیکی نیز در دسترس نباشد). مزیت کلیدی اکچویتور های خطی الکتریکی، نیاز به موقعیت های متعدد در یک کاربرد صنعتی است. مزایای دیگر عبارتند از: نیروی محوری بالاتر. دقت بالا؛ نویز پایین؛ انعطاف پذیری از طریق ویژگی های کنترل؛ سختی بار و هزینه های عملیاتی کمتر.

    محصولات پر طرفدار
ترمومتر لیزری

ترمومتر لیزری آلمانی با ترموکوپل خارجی K ابزار 1725

لول سوئیچ پره ای

کنترلر سطح/ لول سوئیچ پره ای مواد جامد و پودری مدل 1872

ترمومتر دو لیزر

ترمومتر صنعتی دو لیزر ابزار1727

رکوردر دما ترموکوپل

رکوردر دما 12 کانال ترموکوپل ابزار 1189