ابزارانفارسیانگلیسی
تلگرام03136411197
اینستاگرام

رکوردر کاغذی
Chart Recorder

ركوردر كاغذيرکوردرهای کاغذی از دیر باز در صنایع مورد استفاده قرار ميگرفته است . این رکوردرهای با داشتن مکانیزم مکانیکی نیاز به کاغذ جهت ثبت اطلاعات بر روی آنها به وسیلۀ قلمهای مخصوصي در رکوردر که معرف کانالهای ورودی آن میباشد هستند . در حقیقت ورودی های مختلف شما که شامل اطلاعات سنسورهای دما ، فشار ، فلو ، سطح مخازن ، و ... هستند از طریق رسم قلم های بر روی کاغذی شطرنجی که برحسب زمان مدرج شده است به دست می آید . به خاطر ماهیت مکانیکی این رکوردرها نگهداری آنها مشکلتر و نیاز به اقلامی نظیر کاغذ و مرکب میباشد که به صورت دروه ای میبایست تهیه گردد. همچنین استهلاک آنها قابل ملاحظه بوده و خواندن و بازيابي اطلاعات از روی چارتهای آن به راحتی رکوردر های بدون کاغذ نیست .

در زیر به برخی مدلهای رکوردرهای کاغذی یا چارت رکوردر اشاره میگردد .

استریپ رکوردر یا ثبات نواری :

ثبات نواری شامل یک رول یا نوار کاغذی است که به صورت خطی زیر یک یا چند قلم قرار می گیرکوردر دما نواریرد. همانطور که مقادیر سیگنال تغییر می کند، قلم ها با تغییر مقادیر سیگنال از مکان اولیه حرکت میکند و نمودار متناسب با تغییرات ثبت میگردد. ثبات های نواری به خوبی برای ضبط فرایندهای مداوم مناسب هستند. از رکوردهای نواری برای رسم نمودار معمولا در آزمایشگاه و همچنین در اندازه گیری فرایند یا پروسه استفاده می گردد.

رکوردر دایره ای :

رکوردر دایره ای قادر به رسم نمودرا به صورت دایره ای داده ها سیگنال را به شکل دایره ای ثبت می کند. رسمرکوردر دایره نمودار برروی چارت دایره ای زیر یک یا چند قلم میماند و نمودار بر روی آن رسم میگردد . قلم ها نسبت به تغییرات سیگنال جابجا میشوند و قادر به رسم نمودار دایره ای می شوند. ضبط نمودار دایره ای برای فرایندهای دسته ای است که در بازه زمانی مشخصی میگردد ایده آل میباشد . نمودار ها به طور معمول برای چرخش در دوره های زمانی استاندارد مانند 1 ساعت، 24 ساعت، 7 روز و غیره طراحی شده اند، اگر چه بسیاری از رکودردها به اندازه کافی انعطاف پذیری لازم برای تنظیم زمان های غیر استاندارد را دارا هستند.

رکوردر XY :

ضبط کننده های XY در حقیقت دو ورودی را همزمان می پذیرند و یک نمودار را در ارتباط با نمودار دیگر از یکرکوردر xy ورودی را در ارتباط با دیگری ایجاد می کنند. معمولا برای تعیین ارتباط بین دو سیگننال استفاده می شود . برای مثال، در فرآیند شیمیایی، یک ضبط کننده XY ممکن است برای نظارت بر اثردما بر روی فشار یک پروسس است.

رکوردر های ترکیبی یا هیبریدی :

یک رکورد ترکیبی میتواندبه عنوان یک رکوردر یا لاگرعمل کند. رکورد ترکیبی مانند یک رکوردراستاندارد می تواند رکوردر هیبریدنمودارمتناسب با ورودی ها تولید کند ودر عین حال، می تواند یک پرینتر دیجیتال داده هایی شبیه به یک logger را تولید کند. آنها معمولا در طرح های چند کاناله در دسترس هستند، هرچند یک پرینتر به طور کلی تمام کانال ها را مدیریت می کند. این باعث می شود که ضبط کننده هیبریدی یک راه حل مقرون به صرفه برای سیستم های چند کاناله باشد، هرچند زمان پاسخ به اندازه رکوردرهایی نیستکه دارای یک قلم منحصر به فرد برای هر کانال دارند.

 

    محصولات پر طرفدار
ترمومتر لیزری

ترمومتر لیزری آلمانی با ترموکوپل خارجی K ابزار 1725

لول سوئیچ پره ای

کنترلر سطح/ لول سوئیچ پره ای مواد جامد و پودری مدل 1872

ترمومتر دو لیزر

ترمومتر صنعتی دو لیزر ابزار1727

رکوردر دما ترموکوپل

رکوردر دما 12 کانال ترموکوپل ابزار 1189